معرفی آینه کاری و آینه دکوراتیو

نظرت تو کار ما تاثیر داره.
آینه از گذشته تاکنون نماد روشنایی بوده و در مناسبت‌های مختلف به شکل‌های متنوع مورد استفاده قرار می‌گرفت. جالب است بدانید که هنرمندان در هر حوزه‌ای برای چشم‌نواز کردن آثار خود از این نماد روشنی بهره می‌گیرند. آینه‌ها در طراحی داخلی و حتی معماری قدیمی بسیار مشاهده می‌شوند. امروزه به روز شدن شیوه طراحی و وجود ابزارآلات متنوع سبب شده است تا آینده کاری جهت تزئین دیوارها بسیار مورد توجه قرار گیرد. به لطف آینه های دکوراتیو و آینه کاری این روزها می توان زیبایی چشمگیری را به طراحی داخلی ساختمان های مسکونی و اداری ببخشید. شیشه بری تهرانی یکی از بهترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات آینه کاری و آینه دکوراتیو است که می توانید از خدمات حرفه ای آن در ساخت انواع سازه های شیشه ای و آینه ای بهره مند شوید. در این مطلب به طور کامل به معرفی آینه کاری و آینه دکوراتیو و همچنین خدمات حرفه ای شیشه بری تهرانی به عنوان بهترین آینه کار تهران خواهیم پرداخت، پس اگر شما نیز به دنبال یک تغییر بزرگ و مقرون به صرفه برای فضای خانه یا محل کار خود هستید با ما همراه باشید:

معرفی آینه کاری

منظور از آینه‌کاری به‌کارگیری آینه جهت خلق یک دکوراسیون داخلی زیبا و دلربا می‌باشد. در این تکنیک زیباسازی آینه‌ها در اشکال هندسی متنوع و حتی به شکل گل و بوته در ابعاد و قطعات مختلف بر روی دیوار چسبانده می‌شوند. قدمت هنر آینه‌کاری بسیار بالا بوده و ایرانیان نیز در این زمینه ید طولایی دارند. نمونه بارز این موضوع را می‌توان در اماکن تاریخی و زیارتی مشاهده نمود.
معرفی آینه کاری
آینه‌کاری یک هنر دستی است که در آن طرح‌ها و تصاویر را با استفاده از قطعات کوچکی از شیشه مرکب می‌کنند.

 

جالب است بدانید که هنر آینه کاری از زمان ساسانیان رواج پیدا کرده است. در آن زمان در هنگام واردات آینه‌ها و شیشه‌ها بعضی از آن‌ها در حین حمل و نقل شکسته می‌شدند. هنرمندان ایرانی با خلاقیت خود از آینه‌های شکسته شده جهت تزئین بنا بهره می‌بردند. از این رو می‌توان گفت خلاقیت بهره‌گیری از آینه در دکوراسیون به ایرانیان باز می‌گردد.
در حقیقت به‌کارگیری آینه آیتمی جذاب جهت مجلل نمودن فضای شاهانه و معنوی کردن فضاهای مذهبی محسوب می‌شد. هنر مذکور در ارتباط تنگاتنگ با هنر معماری می‌باشد، چرا که در انواع تزئینات داخلی و خارجی در کنار گچ‌بری، کاشی‌کاری و آجرکاری در بنا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 آینه در آینه‌کاری سنتی بیشتر در سقف و سردر اماکن کاربرد داشت اما امروزه با گسترش انواع آینه‌ها در رنگ‌های مختلف، ماهیت کاربرد آن‌ها نیز دستخوش تغییرات شده است. اکنون این هنر نماد مدرنیته پیدا کرده است. لازم به ذکر است که آینه‌های مدرن از دو جنس فلز و شیشه تولید شده و طراحان دکوراسیون داخلی با به‌کارگیری این دو متریال فضاهای مدرن و جدید خلق می‌کنند. از آینه‌ها با توجه به عملکردشان می‌توان در سطوحی مثل دیوارهای داخلی، مبلمان و … بهره برد.
آینه دکوراتیو، آینه ای زیبا با طرح ها و الگوهای ویژه است که جهت تزئین و دیزاین داخل منزل در بخش راه روها یا دیوار خالی در پذیرایی (به جای پوستر یا کاغذ دیواری) و مکان های دیگر (دکوراسیون داخلی) به کار می‌رود.

آینه دکوراتیو چیست؟

آینه دکوراتیو به صورت چسبی به دیوار چسبانده شده و سبب ایجاد فضایی زیبا و درخشان می‌شود. انعکاس نور در این آینه‌ها سبب روشن‌تر شدن فضای خانه شده و حس فوق‌العاده‌ای به اعضای خانه می‌بخشد. به ویژه اگر طرفدار فنگ‌شویی هستید، می‌توانید با به‌کارگیری اصولی آینه در طراحی دکور، یک انرژی مثبت و دوست‌داشتنی در منزل به جریان بیاندازید.
تاثیرات مثبت هنر آینه کاری در خانه قابل چشم‌پوشی نیست. چنانچه آینه‌ها طبق قواعد و اصول استاندارد نصب شوند، محیط داخلی وسیع‌تر و بزرگ‌تر به‌نظر خواهد رسید. آینه‌ها با در نظر گرفتن تاثیر شگرفی که در تزئین فضا دارند، یک اثر هنری جذاب محسوب می‌شوند.
شاید اغراق‌آمیز به‌نظر برسد، اما بهره‌وری از آینه‌ها در دکوراسیون داخلی خانه سبب تجلی یافتن حس زندگی و زلالی در محیط می‌شود! آینه‌‌کاری علاوه بر روشن‌تر کردن فضا به عنوان یک دیوار پوش مقاوم که عیوب و کثیفی دیوار را پنهان می‌کند نیز محسوب می‌شود.

 مزایای آینه‌کاری ساختمان 

اجرای آینه کاری در منازل در مقایسه با سایر تزئینات داخلی معماری، با هزینه بسیار کم‌تری قابل انجام است. همچنین زیبایی ظاهری فوق‌العاده‌ای به نما بخشیده و محیطی چشم‌گیر و متفاوت به وجود می‌آورد. هنر آینه‌کاری که از زمان‌های گذشته در ایران رواج داشته مزیت‌های بسیار زیادی دارد:
 • اولین مزیت آینه‌کاری ایجاد زیبایی در فضا است. چنانچه آینه‌ها به صورت دقیق، درست و منحصربه‌فرد طراحی و اجرا شوند، می‌توانند فضایی چشم‌نواز و خیره‌کننده ایجاد کنند.
 • دومین مزیت هنر آینه‌کاری افزایش روشنایی فضا است. نور ورودی به فضای آینه‌کاری شده در آینه‌ها منعکس شده و نورهای مصنوعی را خلق می‌کند. این موضوع سبب روشن‌تر شدن فضا می‌شود.
 • مزیت چهارم بزرگ‌تر جلوه دادن فضا است. ایجاد تصاویر در آینه و تکرار آن‌ها با در نظر گرفتن محل قرارگیری آینه‌ها می‌تواند وسعت فضای آینه‌کاری را بزرگ‌تر نشان دهد.
 • مزیت بعدی آینه‌کاری ایجاد روح زندگی در فضا است. گاهاً آینه‌کاری در یک محل می‌تواند به یک اثر هنری یا تزئینی بسیار زیبا تبدیل شده و مسبب احساس روح زندگی در آن فضا شود.

آینه کاری سنتی

همانطور که ذکر شد هنر آینه‌کاری در دوره ساسانیان به اوج خود رسید و یکی آز محبوب‌ترین روش‌های زیباسازی در آن زمان محسوب می‌شد. به آینه‌کاری در آن دوران اصطلاحاً آینه کاری سنتی گفته می‌شود. در آن دوره در راستای نشان دادن عظمت یک مکان، آینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند.
البته ناگفته نماند که علاوه بر زیبایی و جلای خاص آینه‌کاری سنتی در منازل، از آن‌ها جهت افزایش نور و روشنایی نیز استفاده می‌شد. این هنر زیبا تا به امروز جزو بهترین هنرهای تزئینی برشمرده می‌شود. جالب است بدانید که مبدأ ظهور هنر آینه‌کاری سنتی اروپا است.
قبل از این که آینه‌ها وارد سرزمین ما شوند، برای دیدن خود می‌بایست به فلزهای صیقل خورده بسنده می‌کردیم! لازم به ذکر است که دوره فلزات مذکور پس از ورود آینه‌های شیشه‌ای به ایران به سر آمد.
نکته قابل توجه دیگر درمورد آینه‌ کاری سنتی این است که تمامی مراحل طراحی، برش و نصب در این شیوه توسط دست انجام می‌شود. طراحان از روش آینه‌کاری سنتی بیشتر در کنار آجرکاری و گچ‌کاری و برای سقف، ستون و دیوارهای ساختمان‌های مجلل از جمله کاخ، مسجد، خانه‌های اشرافی و سایر اماکن مذهبی بهره می‌بردند.

خصوصیات آینه‌ کاری سنتی

آن چه که سبب می‌شود هنر آینه‌کاری سنتی از دیگر سبک‌های آن متمایز باشد، برش‌های آینه است. برش‌های مذکور با در نظر گرفتن فرم، اندازه و نحوه قرارگیری گویای سبک خود می‌باشند. اندازه هر تکه آینه در سبک سنتی بسیار کوچک بوده و تنها در حدود چند سانتی‌متر است.
فرم تکه‌های آینه در سبک سنتی عموماً به شکل نقوش هندسی هستند. در حالی که در سبک‌های دیگر فرم‌های خمیده و سایر طرح‌ها مشاهده می‌شود. علاوه بر فرم‌ها نحوه قرارگیری نقوش در این سبک به گونه‌ای است که با قرارگیری در کنار یک‌دیگر ساختار هندسی بزرگ‌تری را ایجاد می‌کنند.

آینه کاری مدرن

با گذشت زمان به تدریج تغییراتی در آینه‌کاری سنتی ایجاد شد و شیوه آینه‌کاری مدرن پدید آمد. در این نوع از انواع آینه‌کاری ساختمان برخلاف شیوه سنتی، برش‌های بزرگ آینه و طرح‌های پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در شیوه مدرن تلاش بر این است که قطعات عظیم آینده به‌کار گرفته شوند. از این رو هر اندازه تعداد قطعات آینه کم‌تر باشند، نتیجه نهایی زیباتر و پسندیده‌تر خواهد شد.
آینه کاری مدرن
آینه کاری مدرن از ترکیب هنر سنتی آینه‌کاری با طراحی‌ها و سبک‌های معاصر بهره می‌برد تا آثاری خلاقانه و با ظاهری منحصر به فرد ایجاد کند.
در شیوه آینه‌ کاری مدرن انواع طرح‌های پیچیده و نو از جمله طرح‌های فانتزی مثل گل و درخت، طرح‌های کلاسیک مثل لوزی، طرح‌های مدرن مثل الماس و چند وجهی، طرح‌های سلطنتی مثل طرح نیزه‌ای قابلیت اجرا دارند.
طرح‌های مذکور با کمک آینه‌های بسیار بزرگ و به اشکال متنوع ایستاده و کشیده و همچنین در رنگ‌های مختلف در انواع ساختمان‌ها با معماری‌های گوناگون پدید می‌آیند. لازم به ذکر است که برش‌کاری در شیوه مدرن آینه‌کاری توسط دستگاه انجام می‌شود. از این رو به راحتی می‌توان هر نوع طرح و نقشی را در ابعاد دلخواه اجرا و نصب کرد.

آینه کاری ایرانی 

مردم ایران در طول تاریخ توجه زیادی به هنرهای زیبا، معماری و زیباسازی ساختمان‌ها داشته‌اند. به طوری که در طول اعصار با به‌کارگیری مصالح ساختمانی که به طور محلی در دسترس بودند، در راستای زیباسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان گام بر می‌داشتند.
شیوه‌ای از آینه‌کاری که منطبق با معماری کلاسیک ایرانی باشد را اصطلاحاً آینه‌کاری ایرانی می‌گویند. در این تکنیک به طور معمول تکه‌های کوچک آینه مشابه با کاخ‌ها و بناهای فاخر ایرانی به‌کار گرفته می‌شوند. بازتاب نور و درخشش تکه‌های آینه جلوه‌ای باشکوه و فوق‌العاده به فضا می‌بخشد.
متداول‌ترین طرحی که در آینه‌کاری ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصطلاحاً گره چینی است. در این روش مجموعه‌ای از اشکال هندسی در ترکیب با یک‌دیگر حجم‌های متفاوت هندسی را خلق می‌کنند. لازم به ذکر است که هنر گره چینی ابتکار ایرانیان بوده و در کاشی‌کاری مسجد بسیار زیاد دیده می‌شود.
جالب است بدانید که آینه کاری در دوره قاجار کمی متفاوت بود. در آن دوره آینه‌های بزرگ بر روی دیوار چسبانده شده و عموماً پرتره‌های افراد روی آینه‌ها نقاشی می‌شد.
نوع دیگر استفاده از آینه‌کاری ایرانی، منبت کاری است. نمونه‌ای عالی از کارهای زیبای چوبی و آینه‌کاری در کاخ بادگیر که قسمتی از مجموعه کاخ‌های گلستان تهران می‌باشد و همچنین عمارت نارنجستان در شیراز قابل مشاهده است.

آینه ‌کاری به سبک دکوراتیو

گاهاً برای اجرای آینه‌کاری می‌توان از نصب آینه به شکل یک تابلوی از پیش آماده شده بهره برد. آینه دکوراتیو به منظور تزئین و ایجاد زیبایی در فضای داخلی منازل به‌کار گرفته می‌شود. آینه‌های مذکور در طرح، اندازه، رنگ، ضخامت و کیفیت‌های متفاوت تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ناگفته نماند که مواد سازنده پشت آینه نیز قابلیت‌های زیادی را برای انتخاب آینه دکوراتیو مناسب با نوع منزل و کارایی آن و همچنین ایجاد سازگاری و هارمونی با دکوراسیون ایجاد می‌کند. این نوع از آینه ‌کاری علاوه بر ایجاد زیبایی چشم‌نواز در دکوراسیون می‌تواند برخی عناصر نامطلوب را پنهان کند. آینه‌کاری دکوراتیو سبب تزئین ستون‌ها و دیوارها شده و همچنین می‌تواند تصور وجود سقف با ارتفاع بسیار بلند را ممکن سازد.

کاربردهای آینه کاری در طراحی داخلی

آینه در تزئینات قسمت‌های گوناگون منزل کاربرد داشته و انعکاس نور در آن علاوه بر ایجاد فضایی زیبا و درخشنده سبب بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه دادن محیط می‌شود. همچنین همانطور که ذکر شد آینه‌ها می‌توانند عیوب ظاهری سقف و دیوار را پوشانده و در دیوارهای پذیرایی و اتاق خواب، سقف یا حتی کف، ستون‌ها، راهروها و ورودی‌ها، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی و … مورد استفاده قرار گیرند.
 • آینه کاری ستون

یکی از اصلی‌ترین و زیباترین بخش‌های انواع مختلف آینه‌کاری منازل که از دوره ساسانیان تا امروز رایج مانده، آینه‌کاری روی ستون می‌باشد. این نوع از آینه‌کاری در اثر بازتاب نور بیشتر، فضای دلنشین و درخشانی را به وجود می‌آورد.
لازم به ذکر است که آینه‌کاری روی ستون با استفاده از هر نوع مصالحی و بر روی تمامی سطوح اطراف ستون قابل اجرا بوده و هیچ‌گونه محدودیتی در انتخاب طرح، نوع آینه، ایجاد هارمونی با دکوراسیون و سایر طرح‌های معماری نخواهد داشت.
نوع آینه، شیوه اجرا، رنگ آینه و نوع هنر تلفیقی با آینه‌کاری روی ستون را می‌توان بر اساس نوع طراحی ساختمان، کاربری آن و ایجاد هارمونی با دکوراسیون داخلی منزل انتخاب کرد. آینه‌کاری روی ستون به آسانی و با صرف هزینه‌ای کم انجام شده و فضایی روشن، زیبا، وسیع، دلنشین و چشم‌نواز را به وجود می‌آورد.
 • آینه کاری دیوار راهرو

یکی دیگر از روش‌های زیبایی بخشیدن به فضای داخلی هر منزلی به‌کارگیری انواع آینه‌‌کاری ساختمان بر روی هر کدام از دیوارها می‌باشد. لازم به ذکر است که هر دیواری از راهروهای باریک گرفته تا اتاق خواب و پذیرایی، متناسب با نوع معماری و دکوراسیون قابلیت تزئین با آینه را دارند.
انواع مختلف آینه‌کاری در منازل جهت بزرگ‌تر جلوه‌ دادن فضاهای کوچک مثل راهرو و همچنین انعکاس نور در فضاهای تاریک و بدون پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول در راستای ایجاد تغییرات مثبت در دکوراسیون داخلی منازل، آینه‌کاری با گچ‌بری و کاغذدیواری تلفیق می‌شود.
از این رو گزینه‌های مختلفی از انواع آینه‌کاری برای فضاهای لوکس، اشرافی، کلاسیک، فانتزی، مدرن و حتی ساده وجود دارند. از انواع مختلف گزینه‌های مذکور می‌توان به مواردی مثل آینه‌های تراش، حکاکی شده، پتینه، دکوراتیو، کریستال، گل ‌و بوته، هندسی، ونیزی و طرح‌دار اشاره نمود.
 • آینه کاری پذیرایی

به طور معمول پذیرایی بیشترین بخش تزئینات هر خانه‌ای را شامل می‌شود و نسبت به سایر قسمت‌های خانه جلوه و نمای بیشتری دارد. از این رو لازم است زیباترین دکوراسیون و طراحی مثل آینه‌کاری به آن اختصاص یابد. عمده‌ترین پیشنهادات برای آینه‌کاری پذیرایی به شرح ذیل می‌باشند:
آینه‌کاری سقف یکی از زیباترین انواع آینه‌کاری در منزل محسوب می‌شود. این نوع آینه‌کاری در اثر انعکاس نور زیبایی فضا را دو چندان کرده و سبب ایجاد محیطی مدرن و بزرگ می‌شود. اما آینه‌کاری سقف از لحاظ ایمنی بسیار حساس است.
آینه ‌کاری روی هر کدام از دیوارهای خانه علاوه بر پوشاندن عیوب احتمالی دیوار جلوه‌ای بسیار زیبا و خیره‌کننده به محیط می‌بخشد. ناگفته نماند که ترجیحاً دیوارهای جنوبی برای آینه‌کاری مناسب نیستند. زیباترین حالت آینه‌کاری روی دیوار راهروهای ورودی، ستون وسط پذیرایی، کنار میز نهارخوری و کنار پنجره می‌باشد. این نوع آینه‌کاری علاوه بر تطابق با علم فنگ‌شویی، در اثر انعکاس نور جلوه و شکوه بیشتری به سالن پذیرایی می‌بخشد.

رنگ‌های متنوع آینه‌ها  

لازمه ساخت آینه‌های دکوراتیو رنگی این است که شیشه آن حتماً رنگی باشد. شیشه ساده از خمیر شیشه (ترکیب شیشه پودر شده و اکسیدهای فلزی) تولید می‌شود. برای ساخت شیشه رنگی می‌توان مواد رنگی (روغن و اسانس‌هایی که از ۳۶ رنگ اصلی تشکیل شده‌اند) را به ترکیب خمیر شیشه اضافه نمود.
چنانچه رنگی که مد نظر است جزو رنگ‌های اصلی نباشد، می‌توان از مواد دیگری استفاده کرد. پس از ساخت شیشه رنگی مراحل بعدی ساخت آینه دکوراتیو انجام شده و در نتیجه آینه رنگی تولید می‌شود. لازم به ذکر است هر اندازه خالصی مواد خمیر شیشه بیشتر باشد، به همان نسبت شیشه شفاف‌تر خواهد بود.
رنگ‌های متنوع آینه‌ها
رنگ‌های متنوع آینه‌ها به طراحان و دکوراتورها امکان می‌دهد تا با استفاده از تنوع در رنگ‌ها، تأثیرات و جلب توجه‌های مختلفی در داخل فضاهای دکوری ایجاد کنند.

 

امروزه آینه‌های رنگی در صنعت آینه‌ کاری نقش بسیار پر رنگی را ایفا می‌کنند و در بین مردم و طراحان دکوراسیون منزل بسیار محبوب هستند. با نگاهی به گذشته تا به امروز درمی‌یابیم که وسایل مختلف دستخوش تغییرات رنگی شده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به عکس سیاه و سفید به رنگی، فیلم سیاه و سفید به رنگی، تلویزیون سیاه و سفید به رنگی، شیشه سفید به رنگی و در نهایت آینه ساده به رنگی اشاره نمود. در ادامه با انواع آینه‌های رنگی بیشتر آشنا خواهید شد:
 • آینه سفید

آینه سفید همان آینه ساده است که همه آن را می‌شناسند. آینه مذکور از ترکیب اکسید آنتمیون و شیشه مذاب تشکیل شده است. به‌کارگیری آینه سفید به صورت تنها یا در کنار آینه‌های رنگی دیگر جلوه منحصربه‌فرد و خاصی را در دکوراسیون داخلی ساختمان ایجاد می‌کند.
 • آینه طلایی

آینه‌های طلایی جزو آینه‌های لوکس و زیبا هستند که از ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای و زرد ساخته می‌شوند. از آن‌جایی که رنگ طلایی نماد پادشاهی و اشرافیت دارد، قرار دادن آینه‌های طلایی در دکوراسیون‌های لاکچری و لوکس سبب درخشش خاصی در خانه می‌شود. این نوع از آینه‌ها در آینه‌ کاری هتل‌ها، تالارها، رستوران‌ها و سالن‌های پذیرائی بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • آینه شامپاینی، مسی، برنز و رزگلد

رنگ‌های شامپاینی، مسی، برنز و رزگلد از ترکیبات مواد اولیه شیشه تشکیل شده و متناسب با رنگ ترکیبی به چهار شکل زیر قابل سفارش می‌باشند:
 1. شامپاینی: در اثر ترکیب رنگ قهوه‌ای و صورتی پدید می‌آید.
 2. مسی: رنگ مسی در اثر ترکیب رنگ قهوه‌ای و قرمز پدید می‌آید.
 3. برنز: برنز یک رنگ خاص بوده که در اثر ترکیب رنگ قهوه‌ای و طلایی پدید می‌آید.
 4. رزگلد: در نهایت رنگ رزگلد که از ترکیب رنگ طلایی و صورتی پدید می‌آید.
 • آینه ذغالی و دودی

یکی دیگر از جذاب‌ترین انواع آینه‌های رنگی در هنر آینه کاری، آینه‌های ذغالی و دودی هستند. این نوع از آینه‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و لوکس جایگاه ویژه‌ای دارند. یکی از دلایل افزایش طراحی و تولید آینه‌های دودی و ذغالی در بازار فروش آینه‌های دکوراتیو، تقاضای زیاد این محصول از سوی مردم است.
آینه‌های ذغالی و دودی در اثر گسترش صنعت تولید شیشه و طراحی و ساخت انواع مختلف شیشه‌های رنگی در کشور، فروش بسیار خوبی پیدا کردند. آینه‌های مذکور از ترکیب مس، نقره و ترکیبات رنگ دودی تولید شده و برای دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان، درب و پنجره ماشین و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • آینه آبی

آینه‌های آبی از ترکیب اکسید کبالت به شیشه مذاب و رنگ آبی ساخته می‌شوند. رنگ آبی یکی از زیباترین رنگ‌ها بین ۳۶ رنگ می‌باشد. این رنگ انرژی دریا و آسمان را در خود داشته و به‌کارگیری آن در اتاق خواب و استخر حس شیرین آرامش را به انسان هدیه می‌دهد.
 • آینه سبز

آینه‌های سبز از ترکیبات اکسید با شیشه مذاب و رنگ سبز تشکیل می‌شوند. رنگ سبز تاثیر به‌سزایی در سطح آرامش انسان و افکار او دارد. از این رو استفاده از آینه‌های سبز در محیط‌های کاری سبب افزایش راندمان کاری خواهد شد.

نحوه تعیین تعرفه خدمات آینه کاری

برای انجام خدمات آینه‌کاری در بخش‌های مختلف، تعرفه خدمات آینه کاری در قسمت‌های مختلف ساختمان با یک‌دیگر متفاوت می‌باشند. فاکتورهای مختلفی بر قیمت نهایی آینه‌کاری تاثیرگذار هستند. در ادامه به شرح فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت نهایی آینه‌کاری می‌پردازیم:
نحوه تعیین تعرفه خدمات آینه کاری
تعیین تعرفه خدمات آینه کاری معمولاً بر اساس عواملی مانند اندازه، طراحی، مواد استفاده شده و پیچیدگی کار صورت می‌گیرد.

 

 • مدل آینه: هر کدام از مدل‌های مختلف آینه دارای قیمت‌های متنوع هستند.
 • نوع تراشه: منظور از نوع تراشه، لبه‌های آینه است. لبه‌های آینه طی فرآیند کارگاهی و دستگاهی تراشیده شده و حالت زاویه‌دار به خود می‌گیرند. به فرآیند مذکور اصطلاحاً تراش آینه گفته می‌شود. تراش آینه (Beveled Mirror) تنها بر روی لبه‌ها انجام شده و با شیب ملایم به سطح آینه می‌رسد، به گونه‌ای که قسمت میانی آینه ضخامت اولیه خود را حفظ کند. برش‌ها و تراش‌های آینه بر قیمت نهایی خدمات آینه‌ کاری تاثیرگذار هستند.
 • رنگ آینه: با توجه به اینکه در طراحی آینه‌کاری دیوار یا سقف کدام رنگ به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شود، ممکن است قیمت نهایی کمی بالا یا پایین رود.
 • هزینه حمل و نقل: یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت نهایی خدمات آینه‌کاری، هزینه حمل و نقل آینه است. لازم به ذکر است که هزینه حمل آینه در هر یک از مجموعه‌ها متغیر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه حمل و نقل آینه می‌توانید با کارشناسان شیشه بری تماس حاصل فرمایید.
 • نصب آینه: آخرین عامل تاثیرگذار بر تعرفه آینه‌‌کاری، مهارت در نصب آن می‌باشد. به عبارت دیگر شما ممکن است آینه‌کاری منزل خود را به افراد تازه‌کار سفارش دهید اما نصب ناشیانه و ارزان آن سبب خسارات و خطرات جبران‌ناپذیر برای شما و ساکنین ساختمان شود.

شیشه بری تهرانی؛ بهترین مجموعه آینه کاری در تهران

برای اجرای انواع آینه کاری و آینه دکوراتیو در طراحی داخلی ساختمان ها در قدم اول بسیار مهم است که به سراغ کاربلد این کار بروید تا از نتیجه اطمینان خاطر داشته باشید. آینه کاری ها زمانی به زیبایی فضای خانه یا محل کار شما کمک می کنند که به صورت حرفه ای اجرا شوند. در غیر اینصورت تنها سبب هدر رفت هزینه و نیز شلوغی فضا خواهند شد. 
مجموعه شیشه بری تهرانی سالهاست در زمینه اجرای انواع سازه های شیشه ای و آینه ای مشغول به فعالیت است و توانسته همواره با ارائه کاری باکیفیت رضایت حداکثری مشتریان را جلب کند. این مجموعه به دلایل زیر بهترین مجموعه آینه کاری در تهران محسوب می شود:
 • دارای سابقه کاری درخشان 

قطعاً برای اجرای یک آینه کاری شیک و تمیز به یک تیم معتبر نیاز است. مجموعه شیشه بری تهرانی، سال هاست که در زمینه اجرای انواع سازه های شیشه ای و آینه ای مشغول به فعالیت است و با ارائه بهترین ها توانسته مشتریان را از خود راضی نگه دارد. سابقه طولانی مدت این مجموعه در زمینه شیشه و آینه، ضمانتی بسیار مطمئن برای سپردن انواع کارهای مربوط به آینه کاری ها به آن است. 
 • استفاده از بهترین متریال

یکی دیگر از فاکتورهایی که جهت اجرای بهترین طرح های آینه کاری نیاز است استفاده از متریال باکیفیت و درجه یک است. حتی اگر شما شناختی کافی در مورد انواع آینه ها و کیفیت آن ها نداشته باشید نیز جای هیچ نگرانی نیست. چرا که تیم تهرانی، بهترین نوع آینه را به شما معرفی نموده و با توجه به بودجه ای که برای آینه کاری خانه یا محل کار خود در نظر گرفته اید از آینه هایی باکیفیت و درجه یک استفاده خواهند نمود. 
 • اجرای آینه با بهترین روش

آینه های دکوراتیو حتی اگر از جنس باکیفیتی باشند در صورتی که به خوبی برش داده نشده باشند یا این که نصب آن ها به خوبی انجام نشود بی فایده است و نمی توان انتظار یک کار شیک و بادوام را داشت. این در حالی است که مجموعه شیشه بری تهرانی، از بهترین روش ها برای برش و نصب انواع آینه ها استفاده می کند. 
اجرای آینه با بهترین روش
اجرای آینه با بهترین روش به دقت در برش، نصب دقیق، و استفاده از تجهیزات و مواد با کیفیت برای جلب درخشش و ثبات آینه در محیط مورد نظر انجام می‌شود.

 

آینه ها با بهترین دستگاه ها به طور دقیق و بسیار ظریف برش داده می شوند و همچنین با بهترین متریال و مناسب ترین روش، در محل موردنظر نصب خواهند شد. 
 • دارای نیروهایی متخصص و کاربلد

در مجموعه تهرانی، از بهترین و متخصص ترین نیروهای آینه کار، دعوت به عمل آمده است. نیروهای این مرکز کاملاً در کار خود حرفه ای هستند و از این رو شما می توانید هر نوع طرح و ایده ای که برای آینه کاری منزل یا محل کار خود در سر دارید را از آن ها بخواهید. این افراد همچنین به دلیل تجربه و تخصص بالایی که داشته می توانند با توجه به شرایط محیط، شما را در انتخاب بهترین نوع آینه دکوراتیو راهنمایی کنند. 
 • در نظرگیری مناسب ترین قیمت

یکی از عواملی که در انتخاب بهترین مجموعه آینه کاری در تهران به آن توجه داشت میزان هزینه آینه کاری در نظر گرفته شده از سوی این مجموعه است. کاری به مجموعه هایی که برای ارزان تر شدن هزینه ها و جلب مشتری، دست به استفاده از متریال بی کیفیت و بسیار معمولی می زنند نداریم. اما مجموعه های حرفه ای معمولاً به دلیل استفاده از آینه های باکیفیت و گران، هزینه بالایی را برای انواع خدمات آینه کاری در نظر می گیرند. 
تیم شیشه بری تهرانی اما تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا ضمن حفظ کیفیت کار و استفاده از بهترین نوع آینه، مناسب ترین قیمت را برای رفاه حال مشتریان خود در نظر بگیرد. از این رو شما می توانید مناسب ترین هزینه آینه کاری را از این مجموعه بخواهید. 
 • اجرای سریع کار

دریافت خدمات آینه کاری از بسیاری از مجموعه ها، زمان زیادی را از شما می گیرد و ممکن است روزها و حتی هفته ها، درگیر پروژه اجرای آینه دکوراتیو باشید که در این صورت طبیعتاً زندگی و کار شما مختلف خواهد شد. این در حالی است که مجموعه تهرانی، یکی از وقت شناس ترین تیم هایی است که شما می توانید تجربه دریافت خدمات حرفه ای را از آن داشته باشید. 
نیروهای این تیم خیلی زود به سفارش شما رسیدگی کرده و آن را اجرا خواهند نمود. برای همین شما در کمترین زمان ممکن می توانید فضایی بسیار شیک و با آینه کاری های موردنظر خود تحویل بگیرید. 
 • امکان ثبت سفارش تنها با یک تماس

برای ثبت سفارش در آینه کاری تهرانی نیازی به مراجعه حضوری نیست. بلکه شما می توانید تنها با یک تماس، اقدام به ثبت سفارش نمایید تا خیلی زود نیروهای متخصص این تیم وارد عمل شده و پروژه شما را به بهترین شکل اجرا کنند. 

حرف آخر

در این مطلب با هم به بررسی این که آینه دکوراتیو چیست و آینه کاری چه مزایایی دارد پرداختیم. به کمک آینه کاری می توان زیبایی بسیار چشمگیری را به هر محیطی بخشید. پس اگر شما نیز مایلید خانه یا محل کار خود را از حالت ساده خارج کنید و به آن یک تغییر فوق العاده و اساسی ببخشید بهترین گزینه برای شما آینه کاری است. شما می توانید از مجموعه تهرانی بهترین خدمات را در زمینه آینه کاری و همچنین شیشه بری بخواهید. این مجموعه به تمامی نقاط تهران سرویس داشته و خیلی زود نیز به سفارشات شما در هر نقطه از تهران رسیدگی می کند. 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *