شیشه لمینت چیست قیمت و خرید شیشه لمینت در شیشه بری تهرانی

نظرت تو کار ما تاثیر داره.

آیا می دانید شیشه لمینت یا Laminated glass یکی از مقاوم ترین انواع شیشه ها محسوب می شود؟ درگذشته شاید تنها یک یا دو نوع شیشه وجود داشت اما امروزه با توجه به کاربرد، انواع شیشه ها تولید و در بازار عرضه می شوند. چنان که از جمله آن ها می توان به سکوریت، دوجداره، سند بلاست و لمینت اشاره کرد.
لمینت ها از جمله شیشه هایی هستند که نسبت به موارد دیگر مقاومت بسیار بیشتری دارند. روند تولید این مدل با دیگر انواع شیشه ها کاملا متفاوت است. به همین دلیل ویژگی های مخصوص به خود را دارند که در دیگر مدل ها دیده نمی شوند.
چنان که این ویژگی ها موجب شده اند که از این شیشه ها تنها در موارد خاصی استفاده شود. بنابراین پیش از تهیه انواع شیشه های لمینت بهتر است با چگونگی، ویژگی ها و کاربرد آن ها به خوبی آشنا شوید. همچنین توصیه می کنیم برای خرید و نصب این شیشه ها به مراکز معتبر مراجعه کنید.

شیشه لمینت چیست؟

شیشه لمینت تهران
اگر قصد خرید شیشه لمینت را دارید با شماره های شیشه بری تهرانی تماس بگیرید

امروزه برخلاف گذشته انواع مختلفی از شیشه ها وجود دارد که هر یک دارای ویژگی ها و کاربردهای به خصوصی هستند. یک دسته از این شیشه ها، انواع لمینت هستند که طرفداران زیادی دارند. لمینت به شیشه هایی گفته می شود که چندلایه ای هستند.
این شیشه ها در واقع از چندلایه شیشه تشکیل شده اند که آن را با یک لایه حرارت دیده به یکدیگر متصل می کنند. این لایه حرارت دیده جایگزینی برای چسب محسوب می شود. روند تولید لمینت ها به گونه است که پس از هر لایه از یک لایه طلق پی وی بی استفاده می کنند.
به طوری که وجود این طلق موجب بهبود ماندگاری و طول عمر شیشه می شود. همچنین برای تولید لمینت ها از شیشه های گوناگونی از جمله سکوریت، فلوت، رنگی وغیره استفاده می کنند.

انواع شیشه های لمینت کدام اند؟

شیشه لمینت همانند شیشه های سکوریت، سند بلاست وغیره انواع مختلفی دارد. به طوری که لمینت ها از نظر تعداد لایه ها، ضخامت لایه پی وی بی و حتی رنگ با یکدیگر متفاوت هستند و از این جهات به انواع گوناگونی تقسیم می شوند.
برخی از انواع این شیشه ها دارای یک، دو یا چند لایه هستند. همچنین برای شیشه های لمینت با ابعاد بزرگ تر، از لایه های پی وی بی با ضخامت بالا استفاده می کنند. نکته دیگر این است که برای تولید برخی از لمینت ها از شیشه های رنگی استفاده می شود و آن ها در دسته شیشه های لمینت رنگی قرار می گیرند.
اما به طور کلی انواع لمینت ها در سه دسته تقسیم بندی می شوند. شیشه سوپر کلیر، فلوت و وین وایت دسته های مختلف شیشه های لمینت هستند که تفاوت های خاصی با یکدیگر دارند. به عنوان مثال باید بدانید شیشه فلوت در نگاه اول سبزرنگ به نظر می رسد. مدل های سوپر کلیر شفافیت و قیمت بیشتری نسبت به انواع فلوت دارند.

شیشه سوپر کلیر

یکی از انواع شیشه لمینت، سوپر کلیر است که در بازار شیشه ها از نظر کیفیت و شفافیت حرف اول را می زند. سوپر کلیرها با شفافیت بسیار بالا و با ضخامت های متفاوت از چهار میلی متر گرفته تا 12 میلی متر تولید می شوند. حال مدل های لمینت سوپر کلیر به گونه ای هستند که در آن ها از سوپر کلیر به عنوان لایه های لمینت استفاده کرده اند.

شیشه فلوت

مدل های فلوت لمینت به شیشه های بسیار صاف و بدون هیچ گونه موج گفته می شود. به شیشه هایی که پس از خروج از کوره، آن ها را در حوضچه مذاب قلع می اندازند تا مسطح و ضخیم شوند، فلوت می گویند. حال شیشه های لمینت فلوت مدل هایی هستند که لایه های آن ها را فلوت ها یا شیشه تخت یا جام تشکیل داده اند.

شیشه وین وایت

یکی دیگر از انواع لمینت ها، وین وایت است که جز شیشه های کریستالی به شمار می رود. وین وایت ها شیشه های سربی رفت و فوق شفاف هستند که خود نیز دو دسته دارند. شیشه وین وایت مغز آبی یا مغز سبز است که مدل های مغز آبی شفافیت بیشتری دارند.
بنابراین هر لمینتی که با وین وایت تولید شود، این نام را دارد و در دسته بندی ها نیز جز لمینت وین وایت قرار می گیرد. شیشه بری تهرانی یکی از مراکزی است که می توانید انواع این شیشه ها را در ابعاد مورد نظر خود تهیه کنید و نصب آن را نیز به کارشناسان این مجموعه بسپارید.

فوتو لمینت

علاوه بر سه دسته ذکر شده، لمینت ها یک دسته دیگر به نام فوتو لمینت نیز دارند که با دیگر مدل ها بسیار متفاوت است. فوتو لمینت ها به گونه ای تولید می شوند که در آن ها یک طرح گرافیکی وجود دارد. این طرح گرافیکی ممکن است روی یک پارچه یا طلق یا به صورت چاپ مستقیم باشد که سپس آن را لمینت کرده اند.

ویژگی های شیشه های لمینتشیشه لمینت چیست

حال که با چگونگی تولید مدل های لمینت و انواع آن ها آشنا شدید، تاحدودی می دانید که این شیشه ها با مدل های سکوریت، سند بلاست و معمولی تفاوت های بسیاری دارند. اما آیا می دانید ویژگی های شیشه لمینت چیست و از چه جهات دیگری ممکن است با مدل های دیگر متفاوت باشند؟
در پاسخ به این سوال باید بدانید روند تولید خاص لمینت ها موجب بروز ویژگی ها و خصوصیاتی در این شیشه ها می شود که شما آن ها را در دیگر انواع مشاهده نمی کنید. چنان که از جمله این ویژگی ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

آسیب پذیری بسیار کم و ماندگاری زیاد

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که لمینت ها را با دیگر شیشه ها متمایز می کند، آسیب پذیری بسیار کم آن ها است. در این رابطه باید بدانید به دلیل تولید این شیشه ها به صورت چندلایه و استفاده از لایه پی وی بی در آن ها، لمینت ها مقاومت بسیاری دارند.
به طوری که برخلاف دیگر مدل ها با انواع ضربه ها به خصوص ضربه با اجسام و ضربه های بسیار سنگین دچار مشکل نمی شوند. به همین دلیل بسیار ماندگار هستند و هیچ گونه نگرانی از بابت شکستن انواع شیشه لمینت نخواهید داشت.

ایمنی بالا

لمینت ها شیشه هایی هستند که نمی شکنند اما در صورت آسیب پذیری و شکستن هیچ گونه خطری برای افراد ایجاد نمی کنند. زیرا در این مدل ها از لایه های پی وی بی به عنوان چسب اتصال لایه ها استفاده شده است و این لایه باعث استحکام شیشه در زمان شکستن می شود.
به طوری که اگر لمینت بشکند، خرده شیشه های آن هرگز به اطراف پاشیده نمی شوند و حتی از آن جدا نمی شوند. زیرا این شیشه خرده ها به لایه پی وی بی چسبیده اند. بدین شکل امکان پخش شدن خرده شیشه ها در فضا و ایجاد آسیب هایی همچون زخم، بریدگی وغیره برای افراد حاضر در آن فضا بسیار کم است.
با توجه به این نکته اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به سلامتی خود و عزیزانشان اهمیت می دهند، توصیه می کنیم برای اطمینان خاطر از شیشه لمینت در ساختمان خود استفاده کنید.

عایق صدا

طبق روند تولید شیشه های لمینت به صورت چندلایه ای می توان با اطمینان گفت که این مدل ها عایق صدا هستند. زیرا ضخامت و لایه های آن ها از عبور صدا جلوگیری می کنند. بنابراین اگر می خواهید صدا از فضای مورد نظر شما خارج نشود، می توانید از لمینت به عنوان دیوارهای آن فضا در شرکت، محل کار یا منزل خود استفاده کنید.

مزایای انواع شیشه های لمینت چیست؟

علاوه بر آنچه تحت عنوان ویژگی های لمینت ها گفته شد، باید بدانید این شیشه ها مزایای بسیاری دارند که توجه افراد را در زمان خرید به خود جلب می کنند. به طوری که تنها برخی از این مزایا عبارت هستند از:
• این شیشه ها در طیف رنگی بسیار وسیعی تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل شما می توانید از هر رنگ آن در هر فضایی متناسب با سلیقه و دکوراسیون خود استفاده کنید.
• از این نوع شیشه می توان برای ایجاد اشکال منحنی محکم استفاده کرد. این از جمله مزایای لمینت ها به شمار می رود که در هیچ یک از شیشه های دیگر وجود ندارد. بنابراین می توان گفت لمینت تنها گزینه برای ساخت اشکال منحنی است و از این نظر برتری دارد.
• اگر در زمان تولید لمینت ها در لایه های آن از انواع شیشه های نشکن استفاده شود، باعث افزایش مقاومت حرارتی آن می شود. بدین شکل شما با تهیه لمینت درواقع شیشه ای مقاوم در برابر ضربه، صدا و حتی حرارت خواهید داشت.
• یکی دیگر از مزایای مختص شیشه های لمینت، این است که در برابر هر گونه گلوله و حتی انفجار بسیار مقاوم هستند. به همین خاطر از آن ها در فضاهای حساس نسبت به امنیت استفاده می شود.
• لمینت ها شیشه هایی هستند که می توان میزان مقاومت آن ها را افزایش داد و این از دیگر مزایایی است که آن ها را با شیشه های دیگر متمایز می کند. چنان که هر اندازه لایه های میانی لمینت ها بیشتر شود، آن ها مقاوم تر می شوند.
حال که با مزایای این شیشه ها آشنا شدید، باید بدانید مجموعه شیشه بری تهرانی یکی از مراکز فروش و نصب انواع شیشه لمینت با قیمت مناسب در تهران است.

کاربرد شیشه های لمینت

شیشه لمینت
شیشه لمینت یا Laminated glass

آیا پس از آشنایی نسبی با لمینت، انواع و مزایای آن می دانید از این شیشه ها در چه شرایط و مکان هایی استفاده می شود؟ در پاسخ به این سوال پیش از هر چیز باید بدانید لمینت ها در مکان هایی کاربرد دارند که وجود شیشه های دیگر باعث آسیب به انسان ها شود.
در واقع بیشترین هدف از کاربرد این شیشه ها، حفظ امنیت و ایمنی است. بنابراین به طور کلی در مکان هایی که نیازمند امنیت هستند، از لمینت استفاده می شود. نکته دیگر در رابطه با کاربرد این شیشه ها این است که هر یک از انواع لمینت ها در مکان و شرایط خاصی کاربرد دارند.
چنان که در برخی از مکان ها بهتر است از مدل های رنگی استفاده شود اما از مدل های دیگر در فضاهای مختلف می توان استفاده کرد. انواع لمینت ها در مکان هایی از جمله موارد زیر کاربرد دارند:
• سوپر مارکت ها
• نمای ساختمان ها
• فرودگاه ها
• فروشگاه های زنجیره ای
• ویترین صرافی ها
• طلافروشی ها
• ساختمان های اداری
• بانک ها
• اداره های پست
• کف دکوراتیو در ساختمان ها
• شیشه اتومبیل ها
• مکان های امنیتی
• در مناطق جغرافیایی با طوفان های شدید
• وغیره.
اما آیا می دانید کاربرد انواع رنگی شیشه لمینت چیست؟ از لمینت های رنگی بیشتر در مکان هایی از جمله موارد زیر استفاده می شود:
• بیمارستان ها
• استخرها
• نورگیرها
• کف شیشه ای
• دکوراسیون
• درب ورودی
• پنجره ساختمان های مسکونی و تجاری.
بنابراین برای خرید و استفاده از لمینت ها بهتر است ابتدا با یک مرکز شیشه بری معتبر مشورت و سپس از بهترین آن ها متناسب با نیاز خود استفاده کنید.

خرید و نصب سریع شیشه های لمینت در تهران

اگر قصد خرید شیشه های لمینت را دارید، علاوه بر انواع و کاربرد هر یک از آن ها باید به نکته دیگری نیز توجه داشته باشید و آن مرکزی است که خرید خود را انجام می دهید. توصیه می کنیم شیشه های لمینت را از مراکزی معتبر تهیه کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشند.
همچنین اگر خرید شیشه لمینت خود را از مجموعه ای مانند شیشه بری تهرانی انجام دهید، دیگر نگرانی بابت نصب آن ها نخواهید داشت. زیرا در مجموعه تهرانی علاوه بر فروش انواع شیشه ها، خدمات نصب آن ها نیز ارائه می شود. ضمن اینکه با خرید از این مرکز هزینه مناسبی را پرداخت خواهید کرد و از گارانتی بهره مند می شوید.

درنتیجه

لمینت ها شیشه های مقاومی هستند که به صورت چندلایه ای با استفاده از انواع شیشه های دیگر تولید می شوند. این لایه ها با کمک یک طلق پی وی بی به یکدیگر متصل می شوند. این شیشه ها از نظر ضخامت، تعداد لایه ها، ضخامت طلق پی وی بی، رنگ و شفافیت انواع مختلفی دارند.
بلمینت ها را به سه دسته کلی سوپر کلیر، وین وایت و فلوت تقسیم می کنند. علاوه بر این مدل هایی با نام فوتو لمینت نیز وجود دارند که دارای طرح های گرافیکی هستند. انواع گوناگون شیشه لمینت ویژگی هایی از جمله ایمنی بالا، مقاومت در برابر ضربه، جلوگیری از عبور صدا وغیره دارند.
افزایش مقاومت، ایجاد اشکال منحنی و طیف رنگی گسترده از جمله مزایای لمینت ها هستند. به همین دلیل از آن ها در مکان های امنیتی، بانک ها، بیمارستان ها، کف شیشه ای وغیره استفاده می کنند. در نهایت باید بدانید با خرید لمینت ها از شیشه بری تهرانی از خدمات نصب نیز بهره مند می شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *