شیشه سندبلاست چیست؟ انواع شیشه سندبلاست

نظرت تو کار ما تاثیر داره.

آیا می دانید با خرید شیشه‌ سندبلاست می توانید به افزایش جلوه دکوراسیون محیط خود و پوشش‌ دهی حدودی آن کمک کنید؟ شیشه های سندبلاست یکی از انواع شیشه های پرطرفدار امروزی هستند که متفاوت ترین ویژگی آن ها نسبت به شیشه های عادی، مات یا کدر بودن آن ها است.

سندبلاست ها با روش های به خصوصی مات می شوند و در موارد بسیاری کاربرد دارند. همچنین این شیشه ها از نظر طرح به انواع مختلفی تقسیم می شوند. این طرح ها نه تنها از نظر نقش و طراحی بلکه از نظر میزان ماتی نیز متفاوت هستند.هزینه شیشه سندبلاست

بنابراین اگر شما نیز به شیشه های مات علاقه مند هستید، بهتر است ابتدا به خوبی با سندبلاست ها و انواع آن ها آشنا شوید. در این صورت می توانید مناسب ترین مدل را متناسب با نیاز خود تهیه کنید.

شیشه سندبلاست چیست؟

شیشه های سندبلاست یا سندبلاست نوعی از شیشه های پرطرفدار امروزی هستند که در انواع عادی و سکوریت تولید می شوند و به فروش می رسند. فرآیند تولید این محصولات به شکلی است که شن و ماسه ها یا ذرات کوچک مصنوعی با استفاده از بخار یا جریان و فشار هوا روی شیشه های عادی پاشیده می شوند.

به این شکل یک لایه رویی شیشه ها با این شن و ماسه ساییده و در نتیجه شیشه ای مات تولید می شود. نکته جالب این است که این فرآیند نه تنها روی شیشه های ساده بلکه روی انواع سکوریت نیز انجام می شود.

طریقه تولید شیشه های سکوریت سندبلاست به این شکل است که ابتدا شیشه ها سکوریت می شوند و سپس نسبت به سندبلاست کردن آن ها اقدام می کنند. به طوری که شن و ماسه ها را به صورت مستقیم به شیشه سکوریت می پاشند و در شیشه حفره های کوچکی ایجاد می شود که آن را مات می کنند.

برای تولید شیشه سندبلاست سکوریت، قسمت هایی که می خواهند شفاف باشد را با چسب می پوشانند تا شن و ماسه ها با آن قسمت ها برخورد نکنند. 

آشنایی با انواع شیشه سند بلاست

شیشه های سندبلاست بر اساس چگونگی پاشش شن و ماسه ها و در واقع عملیات سند بلاست کردن، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. یکی از دسته بندی های مهمی که برای این محصولات مطرح می شود، دسته بندی آن ها بر اساس میزان ماتی شیشه است.

در فرآیند سندبلاست کردن شیشه ها می توان میزان پاشش شن و ماسه ها را تغییر داد. در این صورت برخی از شیشه ها بسیار مات هستند اما بعضی دیگر ماتی کمتری دارند. همچنین روی این شیشه ها می توان طرح های مختلفی ایجاد کرد. 

چنان که در برخی قسمت های شیشه متناسب با نوع طرح، برچسب هایی چسبانده و پس از پاشیدن شن و ماسه ها، طرح های به خصوصی با ترکیب مات و شفاف ایجاد می شود. در این رابطه باید بدانید انواع شیشه سندبلاست که طرفداران بیشتری دارند و کاربردی تر هستند، شامل موارد زیر می شوند:خرید شیشه سندبلاست

شیشه تمام مات

شیشه های تمام مات یک دسته از شیشه های سندبلاست هستند که با توجه به عنوان آن ها، پس از عملیات سندبلاست کردن هیچ گونه شفافیتی در آن ها باقی نمی ماند. برای تولید این شیشه ها انواع شیشه های خام یا سکوریت شده را به طور یک پارچه در اتاق سندبلاست قرار می دهند.

سپس اپراتور عملیات پاشش شن و ماسه ها را با استفاده از دستگاه مخصوص به شکلی انجام می دهد که سرتاسر شیشه مات شود. 

شیشه راه مات

دسته ای دیگر از شیشه های سندبلاست، مدل های راه مات هستند که نسبت به انواع دیگر جلوه بیشتری دارند و نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب می کنند. این محصولات همانطور که از عنوان آن ها برمی آید، با خطوط منظم عمودی و افقی شفافیت و مات طراحی شده اند.

اینکه فاصله این خطوط چقدر و میزان ماتی شیشه سندبلاست تا چه اندازه باشد، کاملا به سلیقه و سفارش شما بستگی دارد. شیشه بری تهرانی یکی از مراکز معتبر تولید و عرضه شیشه های سندبلاست راه مات است که با ثبت سفارش در این مجموعه می توانید شیشه را دقیقا مطابق با سلیقه خود تهیه کنید.

شیشه طرح لوگو

شیشه های طرح لوگو یا لوگودار دیگر دسته از شیشه سند بلاست هستند که بسیاری از افراد این مدل را به دیگر انواع این محصولات ترجیح می دهند. این شیشه ها بر اساس لوگو یا طرح های خاصی سندبلاست می شوند. 

نوع و طراحی لوگو توسط مشتری انجام می شود. به طوری که برای تهیه این مدل از شیشه ابتدا باید لوگوی به خصوصی را در نظر داشته باشید و نسبت به طراحی آن اقدام کنید. این کار را می توانید با کمک متخصصان فتوشاپ انجام دهید.

سپس لوگوی مورد نظر را برای شرکت تولیدی یا شیشه بری فعال در زمینه سندبلاست کردن می فرستید. در این مرحله شرکت مربوطه نسبت به اجرای لوگوی شما در ابعاد و اندازه های مورد نظر اقدام می کند. سپس در صورت تایید شما، در این شرکت لوگوی انتخابی روی چسب پیاده می شود.

در مرحله پایانی چسب ها طبق لوگو روی شیشه چسبانده و عملیات سندبلاست کردن آغاز می شود. شیشه سندبلاست طرح لوگو، خود نیز از نظر ماتی و شفافیت انواع گوناگونی دارد. چنان که شما می توانید شیشه لگودار خود را در دو مدل زمینه مات یا زمینه شفاف ثبت سفارش کنید. 

در شیشه های طرح لوگو و زمینه مات، لوگوی مورد نظر شما شفاف و همه بخش های دیگر شیشه مات خواهد بود. در صورتی که در شیشه های زمینه شفاف، تنها لوگوی ارسالی شما به صورت مات روی شیشه اجرا می شود و دیگر بخش های آن شفاف و مانند شیشه خام است. 

اینکه کدام یک از این مدل ها را سفارش دهید، پس از سلیقه به کاربرد شیشه مورد نظر بستگی دارد. همچنین می توانید از مشاوره و کمک مراکز شیشه بری معتبری همچون تهرانی بهره مند شوید و بهترین طرح را برای شیشه سند بلاست انتخاب کنید.

کاربرد شیشه های سندبلاست

حال که با چگونگی تولید و انواع شیشه سندبلاست آشنا شدید، باید بدانید یکی از تاثیرگذارترین موارد در انتخاب نوع و مدل این شیشه ها، کاربرد آن ها است. در این رابطه باید بدانید امروزه از این محصولات نه تنها در منازل بلکه در مراکز مختلفی همچون موارد زیر استفاده می شود:

• انواع ادارات

• بانک ها

• مکان های ورزشی

• استخرها

• درمانگاه ها، کلینیک ها و بیمارستان ها

• هتل ها

• شرکت هاانواع سندبلاست

• ایجاد اتاق یا حمام شیشه ای

• و بسیاری موارد دیگر.

یکی از مهم ترین کاربردهای انواع شیشه های سندبلاست برای جداسازی فضا به خصوص در محیط ادارات است. به طوری که برای جدا کردن فضا بین کارمندان یا جدا کردن اتاق جلسات از این محصولات استفاده می کنند.

البته نکته حائز اهمیت این است که هر یک از انواع شیشه سندبلاست کاربرد به خصوصی دارند. بنابراین ما برای کمک به شما در انتخاب آسان مدل این شیشه در ادامه به معرفی کاربردهای هر یک از آن ها می پردازیم:

• از شیشه هایی سندبلاست تمام مات یا به اصطلاح شیشه های تمام سندبلاست معمولا در مکان هایی همچون بیمارستان ها، مکان های ورزشی و استخرها استفاده می شود.

• شیشه سندبلاست راه مات یا راه راه بیشتر در ادارات کاربرد دارند. همچنین از این مدل شیشه ها در اتاق های درمانی استفاده می شود.

• شیشه های لوگودار یا طرح لوگو نیز در انواع شرکت ها و هتل ها پرکاربرد هستند.

مزایای شیشه های سندبلاست چیست؟

این دسته از شیشه ها نسبت به انواع دیگر مزایای بسیاری دارند و به همین دلیل امروزه جایگزین مناسبی برای شیشه های عادی یا پارتیشن ها و وسایل جداکننده محسوب می شوند. اگر شما نیز قصد خرید این محصول را دارید، بهتر است با مزایای آن از جمله موارد زیر آشنا شوید:

افزایش جلوه و زیبایی دکوراسیون فضا

یکی از مزایای قابل توجه انواع شیشه های سندبلاست این است که در زیبایی محیط نقش پررنگی دارند. چنان که اگر از شیشه سندبلاست لوگودار در فضای ادارات، شرکت ها یا دیگر مکان ها استفاده شود، جلوه بسیاری به فضا می بخشد و باعث افزایش زیبایی دکوراسیون می شود. 

این جلوه زمانی بیشتر می شود که از شیشه هایی با لوگوهای خلوت در محیط های مدرن و از شیشه های لوگودار با طرح های شلوغ در مکان هایی با سبک کلاسیک استفاده کنید. زیرا شیشه هایی که لوگوهای گلدار دارند، برای این محیط ها مناسب تر هستند و با برقراری هارمونی باعث افزایش جلوه فضا می شوند.

ایجاد لوگوی شرکت در محیط تجاری

ایجاد لوگوی شرکت روی بخش های مختلف آن به تبلیغات غیرمستقیم و جلب توجه مشتریان کمک بسیاری می کند. شیشه سندبلاست یکی از بهترین راه ها برای ایجاد لوگوی شرکت در محیط آن است. زیرا اگر درب ورودی و دیوارهای جداسازی کننده بخش های مختلف یک شرکت از این جنس باشند، امکان درج لوگو روی آن وجود دارد. بدین شکل مشتری شما سر می چرخاند و در هر سو با لوگوی شرکت مواجه می شود.

پوشاندن بخش های مختلف بدون کاهش نور

از دیگر مزایای شیشه های سندبلاست می توان به این نکته اشاره کرد که با استفاده از آن ها در محیط های مختلف، امکان پوشش دهی بخش های ورود ممنوع برای عموم وجود دارد. به طوری که این شیشه های مات به شما کمک می کنند با هزینه ای کم تر نسبت به دیوارکشی بخش های مورد نظر که قصد دارید همه افراد وارد آن ها شوند را پوشش دهید. همچنین در این صورت هیچ نگرانی بابت کاهش نور نخواهید داشت. 

زیرا استفاده از این شیشه ها به جای دیوار و وسایل جداسازی کننده دیگر باعث عبور نور می شود و محیط شما از نظر نور همان شرایط سابق را حفظ می کند. البته انواع شیشه سندبلاست راه مات و لوگودار برای عبور نور مناسب تر هستند. 

ایجاد فضاهای مختلف در محیط ادارات یا شرکت ها

از دیگر مزایای بسیار مهم شیشه های سندبلاست که باعث افزایش کاربرد آن ها شده است، باید به ایجاد فضا در مکان های مختلف اشاره کرد. هر زمان که شما بخواهید در محیط شرکت یا اداره مورد نظر فضایی برای کارمندان، مشتریان یا امورات مختلف ایجاد کنید، این شیشه ها به کمک شما می آیند.

شیشه های سندبلاست نسبت به وسایل جداکننده دیگر از نظر قیمت، کیفیت، نصب آسان، دسترسی به بخش های دیگر محیط وغیره کاربردی تر و بهتر هستند. البته اینکه به چه مرکزی برای خرید و نصب این شیشه مراجعه کنید نیز بسیار حائز اهمیت است.

خرید آسان و آنلاین انواع شیشه های سندبلاست با نصب سریع

اگرچه امروزه مراکز مختلفی در زمینه فروش و نصب انواع مختلف شیشه سندبلاست فعالیت می کنند اما همه آن ها شرایط خرید آنلاین و آسان این محصولات را برای مشتریان خود فراهم نکرده اند. این در صورتی است که شما در شیشه بری تهرانی می توانید به راحتی و بدون اتلاف زمان نسبت به ثبت سفارش و خرید این محصولات اقدام کنید.سندبلاست

همچنین هیچ گونه نگرانی نسبت به چگونگی و زمان نصب نخواهید داشت. زیرا پرسنل شیشه بری تهرانی همه روزهای هفته حتی روزهای تعطیل در زمینه نصب فعال هستند و در سریع ترین زمان و به بهترین شکل نسبت به نصب این شیشه ها در مکان های مختلف اقدام می کنند. از دیگر خدمات و ویژگی های قابل توجه مرکز تهرانی می توان به سرویس دهی آن به همه نقاط تهران و قیمت مناسب محصولات و خدمات آن اشاره کرد.

در نتیجه

شیشه سندبلاست نوعی از شیشه های مات به شمار می رود که در ابتدا شیشه خام است اما طی عملیات سندبلاست کردن، مات می شود. این شیشه ها انواع ساده و سکوریت هستند و از نظر میزان ماتی و طراحی به انواع مختلفی تقسیم می شوند. 

مدل های تمام مات، راه مات و لوگودار از جمله پرطرفدارترین انواع شیشه های سندبلاست هستند که هر یک کاربردهای به خصوصی دارند. به عنوان مثال از انواع لوگودار در شرکت ها و هتل ها و از انواع تمام مات در بیمارستان و استخر استفاده می کنند.

این شیشه ها مزایای بی شماری همچون افزایش جلوه دکوراسیون، جداسازی محیط بدون کاهش نور، درج لوگوی شرکت یا اداره بر درب ورودی و دیوارهای جداکننده وغیره دارند. در نهایت نیز باید بدانید شیشه بری تهرانی امکان ثبت سفارش آنلاین و سریع برای خرید و نصب این محصولات را برای شما فراهم کرده است. همچنین در مجموعه تهرانی امکان نصب شیشه های سندبلاست در روزهای تعطیل وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *