شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

نظرت تو کار ما تاثیر داره.

امروزه از شیشه ها در قسمت های داخلی و خارجی بسیاری از محیط ها و ساختمان ها استفاده زیادی می ‌شود. شیشه‌ ها دارای انواع گوناگونی بوده اند که کارایی هایشان بر اساس نوع‌ آن‌ ها خواهد بود. بیشتر از شیشه برای دیزاین داخلی که اغلب به شکل رنگی هستند، استفاده خواهد شد. یکی از این شیشه‌ ها، شیشه لاکوبل می باشد. در این مطلب راجع به شیشه لاکوبل چیست و مزایا این صحبت کرده ایم.
برای نصب این مدل شیشه باید از بهترین شیشه بری لاکوبل استفاده نمائید که مناسب ترین انتخاب شیشه بری تهرانی با چندین سال سابقه می باشد.

شیشه لاکوبلدرباره شیشه لاکوبل

لاکوبل نوعی شیشه ای صاف بوده که یک طرف آن با رنگ پوشانده می شود. در واقع به شیشه های پشت رنگی اصطلاحا لاکوبل گفته خواهد شد. این شیشه ها ظاهری خاص داشته و براق هستند و به همین خاطر در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
این شیشه تنوع رنگی بالایی داشته و در رنگ های متعدد وارد بازار شده است. این شیشه شامل دو نوع شیشه پشت رنگی مات و شیشه پشت رنگی براقی که نور را از خود عبور خواهد داد، می باشد. ضخامت این شیشه ها بین 4 تا 20 میلی متر متغیر خواهد بود.
شیشه لاکوبل در دو سطح ایمن (SAFE) و ایمن پلاس (SAFE+) در دسترس می باشد و همانند شیشه های آنتی باکتریال عمل خواهند کرد. این شیشه ها برای اولین بار به وسیله کارخانه AGC بلژیک تولید شده و از بلژیک وارد بازار ایران شده است. در حقیقت لاکوبل نام برند این کارخانه بوده ولی در ایران این شیشه ها به نام های تجاری لاکوبل و متلوکس معروف هستند.

انواع مختلف شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل انواع گوناکونی دارد. دو نوع عمده این نوع شیشه عبارتند از:
✓ شیشه های لاکوبل مات (نور را از خود عبور نخواهند داد)
✓ شیشه های لاکوبل ترنسپرنت که نور را از خود عبور می ‌دهند.
نوع دیگر این شیشه ها، تی می باشد که ویژگی سکوریت شدن داشته و می ‌تواند تا دمای ۶۵۰ درجه مقابل حرارات مقاومت دارد.
شیشه های لاکوبل متلوکس و متلاک نیز به سه حالت رنگی ساده، رنگی مات و متالیک با ضخامت‌ های ۶ تا ۲۰ میلی متر وارد بازار شده اند.

کارایی شیشه لاکوبل

به خاطر تنوع رنگی زیاد شیشه لاکوبل امروزه از آن در طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان ها و منازل مسکونی و یا محیط کار استفاده می شود.
شیشه های لاکوبل اکثرا در محیط های داخلی استفاده خواهد شد و جایگزین خوبی برای کاغذ دیواری می باشند.
لاکوبل ها ضدخش بوده و در مهدکودک ‌ها و زیباسازی محیط کارایی دارند.
از کاربردهای مهم آن عبارتند از:
✓ پوشش دیواری ساختمان
✓ برای حمام های شیشه ای مناسب است.
✓ در آشپز خانه ها استفاده می شود.
✓ برای چیدمان اتاق های خواب
✓ میز هایی که رویه شیشه ای دارند.
✓ دیزاین داخلی انواع فروشگاه ها و مغازه ها
✓ انواع جدا کننده ها نظیر پارتیشن ها در ادارات و منازل
✓ برای آینه های رنگی و زیبا
✓ و…

مزایای شیشه لاکوبل

مزایا شیشه لاکوبل سبب شده بین این شیشه و سایر شیشه ها تفاوت ایجاد شود. هر نوع از این شیشه دارای مزیت هایی بوده که در بسیاری از مکان‌ ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. استفاده از شیشه های لاکوبل در هر محیطی وابسته به نوع، جنس، قابلیت، میزان مقاومت آن در برابر عوامل گوناگون می باشد.شیشه لاکوبل چیست
اغلب افراد برای زیبایی دیزاین داخلی خانه و یا محل کارشان از این نوع شیشه استفاده می نمایند. نوع ساخت این شیشه سبب شده که مزایا استفاده از آن بسیار زیاد شود. مزایا به این گونه هستند که اغلب اشخاص از شیشه لاکوبل برای اتاق های خواب، رویه میز، شیشه حمام، آشپزخانه و ساخت آینه‌ های رنگی استفاده می ‌کنند.
یکی از مزیت هایی که این نوع شیشه داشته، این می باشد که می ‌توانید برروی قسمت های رنگی آن شکل دلخواه خود را چاپ نماید.
ما بین شیشه‌ های رنگی از یک لایه پی وی سی استفاده خواهد شد که این لایه در بین شیشه‌ ها علاوه ‌بر حفظ رنگ، سبب شده در زمانی که شیشه می ‌شکند، خورد نشده و تکه ‌های آن پخش نشود. بعضی از مزایا استفاده از شیشه لاکوبل عبارتند از:

۱. مقاومت بالا

خاصیت چشمگیر شیشه های لاکوبل این می باشد که مقدار براقیت بالایی داشته ولی باید گفت در حالی که براق هستند، در برابر ضربه ‌های شدید و قوی نیز بسیار مقاوم می باشند. این مقاومت به این خاطر است که در آن از پروپلین استفاده خواهد شد.
می‌توان گفت که این مقدار مقاومت شیشه های لاکوبل ۷ برابر بیشتر از شیشه‌ های معمولی می باشد. یکی از دلایل دوام بالای این شیشه آن است که در برابر رطوبت بسیار نفوذ ناپذیر خواهد بود و استحکام زیادی دارد. مقاومت در برابر رطوبت به این ‌صورت می باشد که در صورت برخورد با آن رطوبت را جذب نمی کند و اگر در مدت زمان زیادی در مجاور آن باشد، دچار پوسیدگی و فرسایش نمی شود. از این رو برای خرید انواع این شیشه ها باید از بهترین شیشه بری لاکوبل تهران استفاده نمائید که مناسب ترین گزینه شیشه بری سیار تهرانی خواهد بود.

۲. مقاومت بالا در مقابل حرارت و گرما

از مزیت های استفاده از شیشه لاکوبل برای فضای بین کابینت ها این می باشد که در برابر حرارت بالا بسیار مقاوم هستند و دلیل استفاده از این شیشه ها برای این قسمت به همین خاطر است. اغلب زمانی که آشپزی می ‌کنید، گرما و حرارت اجاق گاز به فضای بین کابینت ها نیز سرایت خواهد کرد. بعضی از اشخاص از کاشی برای این قسمت استفاده می نمایند و فکر می‌‎ کنند که اگر شیشه در این محل قرار بگیرد دچار شکستگی می شود.
مزیت دیگر شیشه لاکوبل برای این قسمت این می باشد که در طولانی‌ مدت رنگ آن تغییر نخواهد کرد و به‌ آسانی تمیز خواهد شد. در این قسمت اغلب بعد از آشپزی، روغن زیادی روی سطح جمع شده که شما در صورت داشتن شیشه رنگی لاکوبل می ‌توانید این روغن ‌ها را به‌ آسانی با یک شیشه‌ شوی و دستمال پاک نمائید.مقاومت بالا در مقابل حرارت و گرما

۳. ضد خش‌ بودن

شیشه‌ های لاکوبل دارای ویژگی می باشند که به آسانی بر روی آن‌ ها خش ایجاد نخواهد شد. از مزیت های استفاده از شیشه لاکوبل می ‌توان به ضد خش‌ بودن آن اشاره کرد که به همین دلیل در بسیاری از محیط ها و فضاها از آن استفاده می شود.
اغلب برای میز و یا روی کانتر آشپزخانه ها نیز از این نوع شیشه استفاده خواهد شد و به این دلیل استفاده می شود که هم زیبایی منحصر به فردی به فضا می دهد و هم اگر روی آن وسیله ای بگذارید، خش بر روی آن ایجاد نخواهد شد.
اغلب افراد بر روی میز عسلی و یا هر میز دیگری که در منزل دارند، ظروفی برای پذیرایی یا هر نوع اقلام دیگری قرار می ‌دهند. بیشتر وسیله هایی که بر روی میز قرار می گیرند سبب ایجاد خش خواهد شد. این ویژگی و مزیت شیشه های لاکوبل باعث شده که آن را بسیار خاص و منحصر به فرد جلوه دهد.

۴. داشتن انواع رنگ

این شیشه دارای رنگ های متنوع زیادی می باشد. می‌ توانید رنگ مد نظر خود را از شیشه لاکوبل پیدا کرده و آن را انتخاب کرده و استفاده نمائید. از مزایای آن می ‌توان به وجود طرح و رنگ ‌های گوناگون و متنوع آن اشاره نمود.
برای داشتن رنگ مد نظر و دلخواه خود می ‌توانید آن را سفارش بدهید. اگز به دنبال رنگ خاص و منحصر به فردی از این شیشه هستید می توانید از معتبرترین شیشه بری در تهران کمک بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید که بهترین انتخاب شیشه بری تهرانی می باشد.

۵. سازگاری مناسب با محیط زیست

رنگ ‌های استفاده شده برای ساخت شیشه لاکوبل شیمیایی نبوده و برای درست کردن رنگ از انواع گوناگون فلز استفاده خواهد شد. از این رو سبب شده برای اشخاصی که از آن استفاده می ‌کنند، ضرری نداشته باشد. هنگامی که شیشه های لاکوبل طوری بشکند که دیگر نتوان از آن استفاده نمود، رنگ آن به‌ آسانی تجزیه شده و به طبیعت صدمه ای نخواهد زد.

۶. داشتن براقیت بالا و زیاد

از دیگر مزایای آن می ‌توان به براقیت بالای آن اشاره نمود. این براقیت زیاد این گونه می باشد که در محیطی که از این شیشه استفاده شده دیگر لازم نیست تعداد زیادی لامپ روشن کنید. این مزیت باعث خواهد شد که در مصرف برق صرفه‌ جویی شود. انعکاس نور در این شیشه بسیار زیاد بوده و به همین دلیل حتی در روز نیز نور کافی برای روشن ‌شدن اتاق خود دارید

محبوب ترین رنگ ها

شیشه های لاکوبل دارای تنوعی زیادی بوده که از پرکاربردترین و پر مخاطب ترین آن ها می توان به رنگ های زیر اشاره نمود.
✓ شیشه بژ: این رنگ برای کابینت های رنگ چوب بسیار شیک و پرطرفدار بوده و برای دکوراسیون مدرن و کلاسیک نیز مناسب خواهد بود.
✓ شیشه سفید: دارای انواع سفید براق و سفید مات است که انتخاب بسیاری از بانوان می باشد.
✓ شیشه قرمز: طیف رنگ قرمز نظیر نارنجی، صورتی، هلویی و… برای شاد کردن فضا آشپزخانه مناسب است.
✓ شیشه مشکی:  برای محیط های مدرن و آشپزخانه هایی با کابینت سفید مناسب است.
✓ شیشه طوسی: رنگ فیلی، طوسی، خاکی، پرکاربردترین رنگ ها هستند، به خاطر آن که رنگی ملایم داشته و همخوانی آن ها با انواع رنگ ها بسیار زیاد می باشد.
✓ شیشه آبی: این نوع دارای  رنگ آبی، نیلی، آبی اقیانوسی و رنگ هایی آرامش بخش می باشد و با رنگ سفید کارایی بسیاری خواهد داشت.

نصب کردن شیشه 

شکل نصب شیشه های رنگی بسیار ساده خواهد بود، شیشه های لاکوبل رنگی بعد از برش در کارخانه به وسیله دستگاه دیاموند وارد مرحله تیزی گیری و ابزار خواهند شد. سپس از دستگاه شستشو عبور داده می شود و آماده ارسال به محل می باشد.نصب کردن شیشه 
در صورت نیاز برای وجود جای کلیدی و پریز بر روی شیشه ها می توان سوراخ هایی در کارخانه و همچنین در محل کار ایجاد کرد و نحوه نصب آن هم به وسیله چسپ اکواریوم بر روی دیوار خواهد بود.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت 

شیشه های لاکوبل تنوع زیادی در بازار دارند که دارای قیمت های گوناگونی هستند. عوامل مختلفی بر قیمت نهایی این شیشه ها اثر خواهد گذاشت که از مهم ترین آن ها می توان به ضخامت، طرح، رنگ، ابعاد و… اشاره نمود. همچنین شیشه های لاکوبلی که به وسیله برندهای خارجی تولید شده اند دارای قیمت بیشتری نسبت به شیشه های لاکوبل تولید ایران می باشند.
قیمت شیشه لاکوبل در مقایسه با شیشه های معمولی بالاتر خواهد بود، البته شیشه های لاکوبلی نیز در بازار هستند که قیمت پایین تری خواهند داشت ولی این شیشه ها به خاطر این که مواد درجه یک و مرغوبی در ساخت آن ها استفاده نشده است قیمت کمتری دارند که سبب می شوند کاربرد و کیفیت لازم را نداشته باشند.
از دیگر عواملی که بر قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت، می توان به کیفیت آن اشاره کرد، هر چقدر که این شیشه ها شفافیت بیشتری داشته باشند با کیفیت تر و جذاب تر هستند، در نتیجه قیمت بیشتری خواهند داشت. ضخامت این شیشه ها نیز بر قیمت آن ها اثر می گذارد و هر چقدر ضخامت بیشتری داشته باشند باشد دارای قیمت بالاتری می باشند.
برای خرید و نصب شیشه لاکوبل با قیمت مناسب می توانید از شیشه بری تهرانی که بهترین شیشه بری لاکوبل می باشد، استفاده نمائید. این مجموعه به این دلیل استفاده از افراد ماهر و با تجربه برای نصب و شیشه بری جزء معتبرترین و بزرگ ترین مراکز شیشه بری در تهران محسوب خواهد شد.

سفارش این شیشه 

شیشه بری تهرانی با چندین سال سابقه مستمر در تولید و نصب انواع شیشه ها آماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به شما عزیزان می باشد.
برای سفارش و خرید لاکوبل و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شیشه می توانید با کارشناسان با تجربه مجموعه شیشه بری تهرانی تماس بگیرید.

سخن آخر

شیشه‌ ها دارای مزایا و کاربردهای زیادی هستند که شیشه لاکوبل یکی از مدل های شیشه‌ ها می باشد که ما در این مطلب به توضیح آن پرداخته ایم. استفاده از شیشه های لاکوبل در بسیاری از محیط ها امکان‌ پذیر خواهد بود. شما می ‌توانید در هنگام خرید این شیشه از ویژگی‌ و مزایای شیشه لاکوبل گفته شده در این مطلب استفاده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان ماهر شیشه بری تهرانی که بهترین شیشه بری لاکوبل هستند، تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *