پنجره دو جداره

نظرت تو کار ما تاثیر داره.

این روزها بحث پنجره های دوجداره بسیار داغ است و کمتر کسی به فکر خرید پنجره های معمولی خواهد بود. حتماً شما هم چیزهایی در مورد مقاومت بالای پنجره های دوجداره در رابطه با انتقال صدا شنیده اید. برای همین اولین افرادی که به فکر خرید پنجره دوجداره خواهند افتاد افرادی هستند که خانه آن ها در منطقه ای شلوغ قرار داشته و سروصدای رفت و آمد ماشین ها بسیار زیاد است.

البته این روزها تمامی افراد بعد از پشت سر گذاشتن یک روز شلوغ و خسته کننده به یک محیط امن و آرام برای استراحت نیاز دارند. محیطی که به راحتی با اجرا پنجره دو جداره امکان پذیر است. البته برای محیط های تجاری و محیط­های کاری نیز سکوت فضا بسیار حائز اهمیت می­ باشد. برای همین استفاده از پنجره های دوجداره امروزه بسیار فراتر از دیگر انواع پنجره هاست.

در این مطلب بیشتر در مورد پنجره دوجداره در تهران و جوانب مختلف آن صحبت خواهیم نمود:

پنجره دو جدارهپنجره دوجداره چیست؟

 پنجره های دوجداره در واقع نوعی از پنجره هستند که دارای دو لایه شیشه و فریمی از جنس پی وی سی (pvc) می باشند. پی وی سی در واقع از مشتقات نفت محسوب می شود. در این نوع از پنجره، جداره های شیشه به کمک نواری از هم فاصله گرفته و برای از بین بردن فضای خالی میان آن ها از گاز آرگون استفاده خواهد شد. این نوع گاز، به دلیل برخورداری از رسانایی پایین، از عبور حرارت از راه شیشه ها جلوگیری می کند.

پنجره­های دوجداره عایق صوتی و حرارتی هستند و مانع از اتلاف انرژی درون ساختمان شده و از انتقال صدا نیز جلوگیری خواهند نمود. برخلاف پنجره های قدیمی که بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می­شوند در این پنجره ها به دلیل مقاومت بالا در مقابل تغییرات آب و هوایی، پنجره ها کاملاً سالم خواهند ماند.

3 ویژگی پنجره دوجداره

 1. استفاده از پی وی سی به جای آلیاژهای مختلف فلزی و غیرفلزی، باعث شده این پنجره ها بسیار سبک و در عین حال مقاوم باشند.

2. این نوع پنجره به دلیل جنس خاص خود، اشتعال پذیر نیستند و در مقابل شرایط جوی و محیطی مختلف، مقاومتی بسیار مطلوب از خود نشان خواهند داد.

3. این پنجره ها با ممانعت از رفت و آمد صدا، شرایطی بسیار آرام و مطمئن به وجود می آورند.

خرید پنجره دو جداره9 مزیت پنجره دوجداره

 1. ایمنی بالا

 یکی از مزایای قابل توجه این نوع از پنجره ها، بالا بودن میزان امنیت آن­ هاست. از آن جایی که این پنجره ها از دو لایه شیشه محکم ساخته می شوند، شکستن آن ها کار هر کسی نیست. این موضوع باعث شده افراد حتی در سرقت ها نیز، قید ورود به محیط از طریق شکستن این پنجره ها را بزنند.

2. جلوگیری از اتلاف انرژی

 به دلیل استفاده از گاز آرگون در فضای مابین شیشه ها، پنجره های دوجداره یک عایق حرارتی خیلی خوب محسوب می شوند. از این رو در فصل گرما به گرم تر نگه داشتن فضا کمک زیادی می کنند و برای روزهای گرم تابستان نیز احتیاجی به کاهش بیش از حد درجه کولر نیست. در واقع کمک زیادی به جلوگیری از اتلاف انرژی خواهد نمود.

برای همین می­توان گفت به کمک این پنجره ها به خوبی می توان هزینه های مربوط به انرژی را در یک ساختمان کاهش داد.

3. نگهداری آسان

 برخلاف پنجره های معمولی، این دسته از پنجره ها هیچ نیازی به رنگ آمیزی ندارند و به راحتی نیز قابل نظافت هستند.

این پنجره ها زیاد گرد و غبار را به خود جذب نمی کنند و همچنین به دلیل آب بندی کامل، اجازه نمی دهند آب به درون خانه نفوذ کند. برای همین می توان گفت دارای شرایط نگهداری آسانی هستند. پنجره های دوجداره بر اثر تغییرات آب و هوایی دچار تغییر شکل نمی شوند و از این بابت نیز جای هیچ نگرانی نیست.

پنجره های دوجداره همان طور که گفتیم غیرقابل اشتعال هستند. از طرفی در برابر پوسیدگی و خورندگی موادی چون اسیدها و بازها نیز بسیار مقاوم می باشند. از این رو با خیالی آسوده می توانید این پنجره ها را با مواد شوینده شیمیایی مورد شستشو قرار دهید.

4. جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش

برای جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش نیز پنجره های دوجداره انتخابی بسیار مناسب هستند. این پنجره ها به خوبی می توانند از انتقال این اشعه مخرب به درون فضا ممانعت کنند و علاوه بر آن، اثرات مخرب این اشعه ها را از بین ببرند.

5. عایق صدا

 همان طور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم این پنجره ها یک عایق صوتی عالی محسوب می شوند. به کمک این پنجره ها می توان مانع از ایجاد آلودگی صوتی شد. به کارگیری دو لایه شیشه در ساخت این پنجره ها کمک می کند تا مانع خوبی برای ورود صدا به شمار آیند.

 

6. دوام بالا

 از دیگر مزایای بسیار مهم این دسته از پنجره ها، می توان به پایداری آن ها اشاره نمود. این پنجره ها از دوام خیلی بالایی برخوردار هستند. حتی در صورتی که ساختمان مورد نظر تخریب و نوسازی شد باز هم می توان از این پنجره ها بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.

7. مقرون به صرفه

 این پنجره ها با وجود مزایایی که داشته قیمتی مناسب دارند. از طرفی از طریق شرایط نگهداری آسان، کاهش میزان انرژی مصرفی و… در دراز مدت نیز خرید این پنجره ها بسیار مقرون به صرفه است.

معایب پنجره دوجداره

 پنجره های دوجداره اگر چه دارای مزایای بسیاری هستند اما مانند هر محصول خوب دیگری، ممکن است در صورت ساخت با متریال نامرغوب با معایبی همراه باشند. در ادامه دو مورد از معایب پنجره های دوجداره در صورت عدم ساخت با مواد باکیفیت را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

1. در صورت نامرغوب بودن مواد پروفیل پنجره، بعد از مدتی پروفیل دچار تغییر شده و بسیار شکننده خواهد بود؛

2. اگر در تهیه پنجره های دوجداره از گالوانیزه ای نامناسب استفاده شود بعد از نصب، باعث خواهد شد پنجره ها تغییر شکل دهند.

پنجره دو جداره قیمتآشنایی با انواع پنجره دوجداره

 پنجره­ های دوجداره دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه با هر یک از آن ها آشنا خواهیم شد:

1. پنجره دوجداره کشویی

 این نوع از پنجره های دوجداره دارای ریلی هستند که پنجره روی آن سوار است و به صورت کشویی باز و بسته می شود. این پنجره ها به صورت راست بازشو و چپ بازشو می باشند. نمونه های کشویی خود به دو دسته تک ریلو جفت ریل تقسیم می شوند.

2. پنجره دوجداره دو طرف بازشو

 در این نوع از پنجره ها، پنجره هم به شکل لولایی باز خواهد شد و هم می توان برای باز کردن آن، دستگیره را بالا داد. این مدل از پنجره های دوجداره به دلیل استفاده از یراق آلات محکم در ساخت آن ها، دارای امنیت بالایی هستند.

3. پنجره دوجداره یک طرف بازشو

 این پنجره ها همان طور که از نام آن ها پیداست صرفاً از یک طرف باز می شوند. در واقع به شکل لولای،ی باز و بسته شدن این پنجره ها امکان پذیر است. این مدل، از رایج ترین انواع پنجره دوجداره به شمار می رود.

4. پنجره دوجداره فرانسوی با مولیون متحرک

 این پنجره های دوجداره از مولیون متحرک برخوردار هستند و در صورتی که یکی از لنگه ها باز شود مولیون نیز در پی آن باز خواهد شد. زمانی که این مدل از پنجره ها باز می شود در وسط پنجره ها هیچ ستونی باقی نمی ماند.

5. پنجره دوجداره فولکس واگنی

 در این مدل از پنجره ها، باز و بسته شدن پنجره همچون درب ماشین فولکس واگن است. در واقع درب آن ابتدا به طرف داخل آمده و بعد روی رویلی مخصوص قرار خواهد گرفت. معمولاً از این نوع پنجره بیشتر برای محیط هایی چون ویلا بهره گرفته می شود.

6. پنجره دوجداره آکاردئونی

 باز و بسته شدن این نوع از پنجره ها همچون آکاردئون است. به هنگام باز شدن این نوع از پنجره ها، تمامی لنگه ها به یک سو رفته و روی یک لنگه ثابت در یک طرف سوار خواهند شد.

7. پنجره دوجداره کمانی

 پنجره های کمانی را می توان از مدرن ترین و جدیدترین انواع پنجره های دوجداره به شمار آورد. به کمک این نوع از پنجره ها می توان ویو جذابی را برای ساختمان مورد نظر به وجود آورد.

8. پنجره دوجداره محوری

 این نوع پنجره دارای طراحی سختی هستند و به همین دلیل در مقایسه با دیگر نمونه ها فروش آن ها محدودتر است. این پنجره ها با قرارگیری بر روی یک محور قطری باز و بسته خواهند شد. این مدل پنجره بسیار مدرن و شیک است.

9. پنجره دوجداره سقفی

 پنجره های دوجداره سقفی را نیز می توان از دیگر انواع پنجره های دو جداره دانست. گاهی خانه ها به دلیل نوع طراحی که داشته بسیار تاریک و فاقد نور هستند. عدم وجود نور باعث می شود این خانه ها بسیار دلگیر باشند. برای همین برخی از افراد برای سقف، از پنجره های دو جداره استفاده می کنند. به کمک این پنجره ها می توان نور را به محیط هدیه داد و همچنین کمک کرد که فضا بزرگتر دیده شود.

در واقع برای پنجره های سقفی بهترین گزینه پنجره های دوجداره است.

فروش پنجره دوجداره5 نکته مهم در زمینه خرید پنجره دوجداره

 خرید پنجره های دوجداره نیز همچون خرید هر محصول دیگری نیازمند در نظرگیری برخی از نکات است. شما می توانید با توجه به موارد زیر خرید مطمئن تری را تجربه کنید:

1. یکی از نکاتی که حتماً به هنگام خرید این نوع پنجره باید به آن توجه داشت استاندارد بودن شیشه های پنجره و نیز تزریق گاز آرگون به میزان کافی در فضای خالی بین پنجره هاست.

2. براساس کارایی و وزن لنگه ها دست به انتخاب یراق آلاتی مناسب بزنید.

3. شیشه های پنجره های دوجداره باید از نوع صنعتی باشند و هر نوع شیشه ای برای این نوع پنجره مناسب نیستند.

4. نوع پروفیل پنجره باید متناسب با شرایط آب و هوای موردنظر باشد.

5. برای خرید پنجره دوجداره مناسب نیاز است که به سراغ یک فروشگاه معتبر بروید.

قیمت پنجره دوجداره

 قیمت یک پنجره دوجداره به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای همین نمی توان قیمتی مشخص و ثابت برای این محصولات در نظر گرفت. عوامل مختلفی می توانند سبب کاهش یا افزایش قیمت این پنجره ها شوند. هر پنجره پی وی سی بسته به موارد زیر قیمت متفاوتی خواهد داشت:

1. سایز پنجره

 طبیعی است که هر چه پنجره موردنیاز شما بزرگ تر باشد باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. برای همین می توان سایز پنجره را یکی از عوامل موثر در قیمت این نوع از پنجره ها به شمار آورد.

2. نوع قاب پنجره

 برای تهیه قاب پنجره ها از متریال مختلفی مثل آلومینیوم، پی وی سی و چوب بهره گرفته می شود. در این بین قاب های پی وی سی به نسبت دیگر نمونه ها دارای قیمت مناسب تری هستند. البته میزان مقاومت این قاب ها در مقابل شرایط آب و هوایی نیز بیشتر است.

3. مدل پنجره

 در بخش بالا با انواع پنجره های دوجداره آشنا شدیم. بسته به این که قصد خرید کدام یک از انواع پنجره ها را داشته باشید قیمت پنجره موردنظر متفاوت خواهد بود. از این رو برای خرید پنجره های دوجداره نیاز است که نوع پنجره موردنیاز خود را نیز تعیین کنید.

4. هزینه نصب پنجره

 نصب پنجره ها نیز بایستی توسط تکنسین حرفه ای انجام شود. در واقع نصب این پنجره ها تأثیر بسیار مهمی در کیفیت آن ها خواهد داشت. برای همین نمی توان از این موضوع ساده گذشت و خود دست به انجام این کار زد.

لذا هزینه نصب، نیز در هزینه نهایی خرید این پنجره موثر است.

5. یراق آلات پنجره

 هر چه یراق آلات پنجره کیفیت بالاتری داشته باشند به طبع قیمت آن ها نیز بالاتر می باشد. توصیه می شود در زمان خرید پنجره پی وی سی حتماً به کیفیت آن توجه داشته باشید.

6. جنس شیشه و نوع ساخت آن

 بسته به نوع شیشه موردنظر و همچنین نحوه ساخت آن نیز قیمت پنجره های دوجداره تغییر پیدا می کند.

 در بالا به عوامل موثر بر قیمت یک پنجره دوجداره اشاره شد. در نهایت این شما هستید که بایستی بسته به بودجه خود و نیز نوع پنجره ای که نیاز دارید قیمت یک پنجره را تعیین خواهید نمود. یکی از راه های خرید ارزان تر این نوع از پنجره ها، خرید از فروشگاه های بزرگ و منصف است. به طور معمول این فروشگاه ها با وجود کیفیت محصولات خود همواره قیمتی مناسب برای آن ها در نظر خواهند گرفت. 

نصب پنجره دوجداره

 پنجره های دوجداره برای آن که کیفیتی مطلوبی داشته باشند نیاز است که ضمن برخورداری از متریالی مرغوب، نصب مناسبی نیز داشته باشند. این پنجره ها شرایط خاص خود را جهت یک نصب حرفه ای طلب می کنند. از این رو بهترین کار این است که به منظور نصب پنجره، از فردی کاربلد و متخصص کمک گرفته شود.

با وجود هزینه ای که برای خرید این محصول نموده اید نصب نادرست می تواند شما را از مزایای این نوع پنجره محروم کند. لذا بهتر است که این کار را به کاردان آن بسپارید. این روزها برخی از فروشگاه های حرفه ای فروش پنجره دوجداره، همچنین خدمات نصب را نیز ارائه خواهند داد.

نگهداری از پنجره­ دوجداره

 اگر چه پنجره های دوجداره از مقاومت خیلی خوبی برخوردار هستند و نیازی نیست که مدام به فکر مراقبت از آن ها بود. اما نکات زیر کمک می کنند تا کیفیت و زیبایی این نوع از پنجره ها همیشه در سطح بسیار مطلوبی حفظ شود:

 

1. این پنجره ها به راحتی با آب و صابون قابل شستشو هستند و برای نظافت آن ها نیاز به شوینده خاصی نیست.

2. برای انعطاف پذیری هر چه بهتر پنجره های دوجداره نیاز است که این پنجره ها به خوبی و به صورت کاملاً دقیق درزگیری شوند.

 3. در این نوع از پنجره ها ممکن است بعد از مدتی به دلیل باز و بسته شدن مداوم، یراق آلات از رگلاژ خارج شوند، برای همین حتماً باید نسبت به تنظیم دوباره آن ها اقدام شود.

 4. هر چند وقت یک بار با روغن کاری این پنجره ها، عملکرد آن ها را بهبود ببخشید.

 

بهترین فروشنده پنجره دوجداره

در بخش های بالا نیز به این نکته اشاره شد که برای خرید یک پنجره پی وی سی باکیفیت نیاز است که بهترین فروشگاه را برای خرید این محصول انتخاب کنید. خرید از بهترین فروشنده، به شما کمک می کند تا نسبت به کیفیت پنجره موردنظر آسوده خاطر باشید. از طرفی یک فروشنده خوب ضمن ارائه محصولاتی باکیفیت همواره بهترین قیمت را برای محصولات خود در نظر خواهد گرفت.

از این رو شما با انتخاب یک فروشنده خوب، کیفیت عالی و قیمت مناسب را در کنار هم خواهید داشت. اما بهترین فروشنده پنجره دوجداره کدام است؟

شیشه بری تهرانی از مجموعه هایی است که شما با خیالی مطمئن می توانید از آن بهترین و باکیفیت ترین پنجره های دوجداره را تهیه کنید. این فروشگاه به دلیل ویژگی هایی که داشته این روزها مشتریان بسیاری را توانسته از خود راضی نگه دارد. در ادامه بیشتر با ویژگی ها و نیز خدمات این مجموعه حرفه ای آشنا خواهیم شد:

پنجره دو جداره تهرانمزایای خرید پنجره دوجداره از مجموعه شیشه بری تهران

 1. این فروشگاه ارائه دهنده مناسب ترین قیمت هاست. از این رو شما با خیال آسوده از مناسب بودن قیمت ها می توانید دست به خرید از مجموعه تهرانی بزنید؛

2. این مجموعه شیشه بری، برای پنجره های دوجداره از بهترین و مرغوب ترین متریال استفاده خواهد نمود. برای همین کیفیت پنجره های دوجداره در این مجموعه بسیار عالی است.

3. از دیگر مزایای خرید از این مجموعه، خدمات رسانی آن به سرتاسر تهران می باشد.

4. این مجموعه ارائه دهنده خدمات شیشه بری سیار است و شما می توانید از خدمات این تیم در محل موردنظر برخوردار شوید.

5. تحویل به موقع از دیگر مزایای خرید از این فروشگاه پنجره دوجداره در تهران است. شما می توانید پنجره های سفارشی خود را در سریع ترین زمان ممکن از این تیم تحویل بگیرید.

خدمات مجموعه شیشه بری تهرانی

 مجموعه تهرانی در کنار ارائه انواع پنجره دوجداره همچنین ارائه دهنده خدمات زیر نیز می باشد:

1. ارائه انواع خدمات شیشه بری

 این مجموعه در زمینه کلیه خدمات شیشه بری خدماتی حرفه ای به مشتریان خود ارائه خواهد نمود. از این رو در صورتی که قصد خرید هر نوع شیشه از جمله شیشه سکوریت را داشته باشید به راحتی می توانید از این فروشگاه خرید خود را انجام دهید.

2. ارائه توری اکاردئونی

 توری اکاردئونی از محصولات ارائه شده توسط این تیم می باشد. توری اکاردئونی یکی از انواع توری سبک، بسیار منعطف و پلیسه ای است که به راحتی جمع شده و در قاب خود قرار می گیرد. این توری ها انتخابی مناسب برای پنجره و درب هستند و به واسطه آن ها می توان از ورود حشرات مزاحم به درون خانه جلوگیری نمود.

شما می توانید در صورت نیاز به توری اکارئونی و نیز نصب آن، این مجموعه را انتخاب کنید.

4. فروش انواع آینه دکوراتیو

یکی دیگر از محصولات جذاب ارائه شده توسط این تیم، آینه دکوراتیو است. هر نوع آینه دکوراتیوی که مدنظر شماست به راحتی توسط این مجموعه قابل آماده سازی خواهد بود.

5. اجرا پنجره دوجداره و شیشه

از دیگر خدمات درجه یک تیم تهرانی، اجرای انواع پنجره دوجداره، شیشه و نیز آینه دکوراتیو در محل است. در واقع شما این امکان را داشته تا در کنار خرید این محصولات، از خدمات حرفه ای مجموعه تهرانی در زمینه نصب و اجرای آن ها نیز بهره مند شوید.

همانطور که گفتیم این مجموعه به کل تهران، خدمات رسانی خواهد داشت. از این رو بدون هیچ سختی و مشکلی می توانید از نصب پنجره دوجداره خود در محل لذت ببرید.

 

حرف آخر

 در این مطلب سعی شد به تمامی جوانب خرید یک پنجره دوجداره پرداخته شود. پنجره های دوجداره در حال حاضر یکی از بهترین انواع پنجره دوجداره هستند که با خرید آن ها می توانید از مزایای آن ها بهره مند گردید. اما برای داشتن انتخابی مناسب در زمینه خرید این نوع از پنجره ها نیاز است که محصول انتخابی از کیفیتی مناسب برخوردار باشد و از طرفی قیمت آن نیز کاملاً با کیفیتی که داشته جور باشد.

مجموعه شیشه بری تهرانی یکی از مجموعه هایی است که با خیالی آسوده می توانید از آن بهترین پنجره های دوجداره را با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید. همچنین در کنار خدمات فروش این نوع از پنجره ها امکان بهره مندی از دیگر خدمات این تیم نیز برای شما عزیزان فراهم است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *